Schrank, Tyskland, 19. århundrede.

3030588. Schrank, Tyskland, 19. århundrede.

Nåltræ, brun glaseret. Bred rammekasse med buede, afskårne fødder. Den meget rektangulære krop med en bred dør og en rillet gavlkrans. HxBxD: ca. 164 x 105 x 47 cm.

Tegn på slid, nogle steder spor af gamle ormskader, undertiden mindre træfejl, spændingsrevner, gnidning og skrammer. Pletter.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 402