BORDPENDUL, brændt forgyldt messing, sengustaviansk, omkring 1800.

29986. BORDPENDUL, brændt forgyldt messing, sengustaviansk, omkring 1800.

Gennembrudt dekoration, pendel og nøgle fås, højde 50 cm.

Slitage, pendul beskadiget, sandsynligvis renoveret alt. senere bevægelser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.870