SKÅL, sølv/916, Tapio Wirkkala, Tavastehus, 1968.

299669. SKÅL, sølv/916, Tapio Wirkkala, Tavastehus, 1968.

Hamret overflade, der imiterer fletværk. Diameter 22 cm, højde 9,5 cm. Vægt cirka 505 g.

Brugsslitage, Brugsslitage, mindre ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.183