298693. KYSTE, sølv, sandsynligvis Wilhelm Binder, Tyskland, første del af det 20. århundrede.
Hamret, indsats i træ. Længde 19 bredde 13 højde 4,5 cm.
Totalvægt inklusive indsats ca 680 gram.
Brugsslitage. reparation på en del af hængslet, som har fået låg til at være lidt skævt.