BRITISH PATTERN 1842 SOCKET BAJONET MED LOVELLS LUG.

2979022. BRITISH PATTERN 1842 SOCKET BAJONET MED LOVELLS LUG.

British Pattern 1842 Socket Bajonet med Lovells lug af John Heighington fra Birmingham, producent stemplet til trekantet klinge med inspektionsmærke og 'GR', 'MR' over '1281' over 'PO' stemplet til fatning, skede mangler, klingelængde 43 cm.

Mindre pletter på klingen, skede mangler.

Tema

Militaria

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Militaria

Antal besøg: 358