LARS PIRAK. Rensdyr på flugt, olie på lærred, signeret, med skåret træramme.

2977785. LARS PIRAK. Rensdyr på flugt, olie på lærred, signeret, med skåret træramme.

Cirka 24 x 33,5 cm.
Ydre mål på rammen ca 35 x 44 cm.

Stel med mindre stødmærker.

Kunstner/designer

Lars Pirak (1932–2008)

Tema

Sami Art and Handicraft

Få foretaget en gratis vurdering!

Cirka 24 x 33,5 cm.

Stel med mindre stødmærker.

Kunstner/designer

Lars Pirak (1932–2008)

Tema

Sami Art and Handicraft

Antal besøg: 1.382