Lille hjørneskab, England, ca. 1880.

2975518. Lille hjørneskab, England, ca. 1880.

Mahogni. Profileret karm og gavl. Tresidet krop med bred dør glaseret bag en diamantstiver. Bredt blondelignende bånd i gavlen. Hx benlængde: ca. 65 x 38 cm.

Fremstår med brugsspor, delvise ridser og buler.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 639