A. HASSANI. zebraer.

A. HASSANI. zebraer.
2964114. A. HASSANI. zebraer.

A. Hassani, Zebraer - Tinga Tinga, blandet med lak og olie på hardboard, signeret nederst i midten, påskrevet "No 11" på bagsiden, ca. 60 x 60 cm, med rammestang ca. 61,5 x 61,4 cm.

A. Hassani maler i den traditionelle stil med afrikansk Tinga Tinga-maleri i Tanzania.

Isoleret gnidning og bittesmå pletter, ramme defekt.

Få foretaget en gratis vurdering!
2964114. A. HASSANI. zebraer.

Antal besøg: 1.103