2964114. A. HASSANI. zebraer.
2964114. A. HASSANI. zebraer.
A. Hassani, Zebraer - Tinga Tinga, blandet med lak og olie på hardboard, signeret nederst i midten, påskrevet "No 11" på bagsiden, ca. 60 x 60 cm, med rammestang ca. 61,5 x 61,4 cm.
A. Hassani maler i den traditionelle stil med afrikansk Tinga Tinga-maleri i Tanzania.
Isoleret gnidning og bittesmå pletter, ramme defekt.