295845. STOP og MØNSTER, 3 dele, tin, Mathias Norling og Adolph Fredrik Moberg, Jönköping, 1800-tallet.
1 stk Stop, Mathias Norling 1858, total højde ca 18,5 cm 2 stk Tønde, Adolph Fredrik Moberg, 1820'erne, diameter ca 22 cm.
Slitage, ridser, buler, rifter.