AUGUST STEPHAN (1868-1936). slavemarkedet.

2947901. AUGUST STEPHAN (1868-1936). slavemarkedet.

August Stephan (1868-1936), Slavemarked, olie på lærred, signeret 'Stephan Sedlacek', ca. 76 x 120, med stukramme ca. 98x143 cm.

Kanvas delvist med små buler og lette brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.239