293891. SENGESTEM, med SENGEBORD, et par, gult metal, anden halvdel af det 20. århundrede.
Ifølge sælger købt hos Nordiska kompaniet. Sengens mål er ca 160 x 200 cm. Målene på sengebordene, længde 60, bredde 75, højde 65 cm.
Slitage, ridser og mærker, glasplade med afslag.