29363. SERVICEDELE, ca 85 dele, porcelæn, "Musselmalet", Royal Copenhagen, anden halvdel af det 20. århundrede.
Bestående af middagstallerkener 13 stk, bordtallerkener 12 stk, dybe tallerkener 12 stk, små tallerkner 12 stk, tekopper med underkopper 6 stk, kaffekopper med underkopper 11 stk, asketønder 3 stk, skåle med låg 1 + 1, skål på fødder, mælkekande, flødekande, saucekværn, sauceskål, fad, flødekop, serveringsfad 2 + 1 + 1 + 1 + 1 stk, serveringsskål 2 stk, kaffekande.
Brugsslitage.