FIGURER 3 stk blandt andet Wärff og BOWL, ExBor Czekoslovakia.
292139. FIGURER 3 stk blandt andet Wärff og BOWL, ExBor Czekoslovakia.
Figuren i form af en buste med rød, blå og grøn dekoration, Watz Lindshammar 1999.
Figuren, obelisk-formet, Göran Wärff, Kosta.
Figuren i form af kvindebuste, umærket.
Skål, mærket ExBor Czechoslovakia, længde ca 14 cm.
Maksimal højde ca. 19,5 cm.
Kantstødt på Watz. Produktionsfejl på obelisk.
Mærker, Brugsslitage, mindre ridser.
Maksimal højde ca. 19,5 cm.