291727. KERAMIK, herunder "Blå aster" Stig Lindberg Gustavsberg.
1 kaffekop med 3 underkopper, "Blå aster".
2 sennepsglas, Stig Lindberg.
Vase med hank, "Mangania" Lillemor Mannerheim, Gefle.
Vase, "Santos", Britt-Louise Sundell, Gustavsberg, højde ca 26 cm.
Slitage, mærker, krakeleringer.
En sennepskrukke med dressing, låg mangler.