URNONER med låg, 2 stk, fajance, 1700-tallet.

29136. URNONER med låg, 2 stk, fajance, 1700-tallet.

Sandsynligvis Holland, blå og hvid indretning med blå køer i landskabet.
Højde uden låg, 36 cm.

Hak, krakeleringer. Lågene blev restaureret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde uden låg, 36 cm.

Antal besøg: 1.253