290733. SØLV og MØNT, 1900-tallet.
Fad stemplet GAB, 3 dele rokoko stil svensk import og 2 skeer stemplet Tyskland. Totalvægt ca 499 gram.
Mønter: 7 SEK 2 1954-1966; 1. 1 SEK 1953; 1 stk 2 1940 kr; 3 stk 5 kr 1954-1966. Samlet vægt ca 174 gram.
Slitage, graveringer, mærker, buler.