289518. SKAB, gustaviansk stil, J. Spira Wien markeret, begyndelsen af det 20. århundrede.
Mursten mærket J.Spira Wien.
Indvendig med hylder og skuffe.
Længde 125, bredde 55, højde 212 cm.
Efter sigende importeret i 1920'erne fra J Spira Wien.
Slitage, laktab, stødskader, del af dørbeslag mangler, del af kam mangler.
Nøgler mangler.