ARTHUR PERCY. Keramisk genstand, 25 stykker, Gefle, 20. århundrede.
289131. ARTHUR PERCY. Keramisk genstand, 25 stykker, Gefle, 20. århundrede.
1 skål med hank.
1 frugtfad.
1 serveringsfad.
1 skål med låg.
1 tandstikker skål.
1 skål.
2 blomsterholdere.
2 + 1 skåle.
6 st plader.
To par lysestager.
To par vægvaser.
Brugsslitage, revner, tab af glasur, pletter, mindre skader/reparationer.
1 skål med hank.
1 frugtfad.
1 serveringsfad.
1 skål med låg.
1 tandstikker skål.
1 skål.
2 blomsterholdere.
2 + 1 skåle.
6 st plader.
To par lysestager.
To par vægvaser.