ARTHUR PERCY. Keramisk genstand, 25 stykker, Gefle, 20. århundrede.

289131. ARTHUR PERCY. Keramisk genstand, 25 stykker, Gefle, 20. århundrede.

1 skål med hank.
1 frugtfad.
1 serveringsfad.
1 skål med låg.
1 tandstikker skål.
1 skål.
2 blomsterholdere.
2 + 1 skåle.
6 st plader.
To par lysestager.
To par vægvaser.

Brugsslitage, revner, tab af glasur, pletter, mindre skader/reparationer.

Kunstner/designer

Arthur Percy (1886–1976)

Få foretaget en gratis vurdering!

1 skål med hank.
1 frugtfad.
1 serveringsfad.
1 skål med låg.
1 tandstikker skål.
1 skål.
2 blomsterholdere.
2 + 1 skåle.
6 st plader.
To par lysestager.
To par vægvaser.

Kunstner/designer

Arthur Percy (1886–1976)

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 3.534