Sæt GLAS, 5 dele, Erik Höglund, tre dele signeret.
289004. Sæt GLAS, 5 dele, Erik Höglund, tre dele signeret.
Skål på fod med blå kant. Højde 14 cm. Diameter 12 cm. Signeret H 1918/195.
Skål med blå skåret kant. Højde 4 cm. Diameter 9,5 cm. Signeret H1902/91.
Vase i grå glasmasse. Udsmykning af luftbobler. Højde 14 cm. Signeret H 832/140.
Askebæger med tyre dekoration. Højde 3 cm. 14x14 cm.
Mindre askebæger i ravfarvet glasmasse. Højde 3,5 cm. Diameter 7 cm.
Mange ridser i bunden.
Luftbobler i glasmassen.
Stort askebæger med revne/stødskader.
Mange ridser i bunden.
Luftbobler i glasmassen.