En buksbom og elfenbensmonteret dobbelt flageolet fra det tidlige 19. århundrede stemplet Simpson, 260 Regent Street, Oxford Street, London.
46,5 cm lang Cites ref. TSDLPSU8
Nogle tab, hoved/mundstykke er udskiftet.