BOXWOOD OG IVORY DOBBELT FLAGEOLET.

2870920. BOXWOOD OG IVORY DOBBELT FLAGEOLET.

En buksbom og elfenbensmonteret dobbelt flageolet fra det tidlige 19. århundrede stemplet Simpson, 260 Regent Street, Oxford Street, London.

46,5 cm lang Cites ref. TSDLPSU8

Nogle tab, hoved/mundstykke er udskiftet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 592