VERNER PANTON. Vitra. 4 'Panton' stole, hvide.

2856396. VERNER PANTON. Vitra. 4 'Panton' stole, hvide.

4 'Panton' stole i hvid fra Verner Panton. Udkast fra 1959. Senere udgave af Vitra. Organisk formet stol af hvid plast, præget med producenten på undersiden.

hver ca. H 82 x Sh 40 cm x B 50 x D 61 cm.

Fremstår med brugsspor, ridser.

Kunstner/designer

Verner Panton (1926–1998)

Tema

Modern Design by Dieter Rams and Verner Panton

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Verner Panton (1926–1998)

Tema

Antal besøg: 1.146