2848776. HORST JANSSEN (1929-1995). Selv.
Horst Janssen (1929-1995), Selv, radering på lagt papir, 1982, signeret og dateret i pladen, signeret nederst til højre, med Griffelkunst-stempel på bagsiden, ca. 29,5 x 21 cm (plademærke), ca. 53,5 x 39,6 cm (plademål).
Svage håndteringsfolder i arkkanterne, enkelte små spor af snavs på kanterne.