284285. SERVICEDELE, porcelæn, 3 stk., inklusive "Grøn Anna".
Bringer, "Green Anna", Rörstrand, højde 1,5 cm Skål, "Green Anna", Rörstrand, diameter 20,5 cm Svampeterrine, "Klöfver", Gustavsberg højde 24 cm.
Brugsslitage.
Mindre revne i skål.
Terrin med krakelering på indersiden af låget.