283905. KÖPMANSDISK / BUTIKSDISK, "Näbu", AB Nässjö Butiksinredningar. Den første del af det 20. århundrede.
Birk. 18 skuffer klædt i grønt plys. Front og topplade af glas. Længde / bredde 152, dybde 60, højde 90 cm. Bakke mærket.
Brugsslitage, mærker, mindre skader.