281095. SERVICEDELE, 9 dele, Hertha Bengtsson, "Blue Fire", Rörstrand.
Bestående af: 3 tekopper med underkop, sukkerskål, salt- og pebersprinkler, 1 + 1 serveringsfad, skål, kophøjde ca 8 cm, længste længde 40 cm.
Slitage, Kantstødt, krakeleringer, misfarvninger.