2789343. RUBY BRILLIANT RING, sølv 925.
Ruby brillant ring stemplet 925 sølv, ca. 1,9 gram, Croise-ringen er sat med 2 rubiner á ca. 6 x 4 mm i pære skåret fra tot. ca. 1,00 øre samt 3 diamanter i alt. ca. 0,03 ct. foret, RG 53, indvendig Ø 16,9 mm.