FIGURER, 2 stk, lertøj, Tangstil, Kina.

278052. FIGURER, 2 stk, lertøj, Tangstil, Kina.

Højde ca 19 cm.

Købt hos Karla Antik & Inredning Ab, 2008.

Slitage, krakelering, glasurtab, Kantstødt/afvisning.
Et hoved med en revne om halsen, evt. repareret.
Et hoved- og skulderområde repareret med retoucheringer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 19 cm.

Antal besøg: 595