276858. SALONGRUPPE, 5 dele, Karl Johan stil, 20. århundrede.
Bestående af: sofa, klapbord og 3 stole. Sovesofa længde 250 cm, bordlængde 86, bredde 60, højde 45 cm, total længde 123 cm.
Slitage, ridser og solbleget, polstring med skader, senere polstring, pletter, reparationer, finerskader.