KAFFESERVICE og LYS og SKÅLE med BLOMSTERSÆT, 15, dele, porcelæn, Arthur Percy for Gefle, første halvdel af det 20. århundrede.
273433. KAFFESERVICE og LYS og SKÅLE med BLOMSTERSÆT, 15, dele, porcelæn, Arthur Percy for Gefle, første halvdel af det 20. århundrede.
6 tekopper med underkop 1 tekande 1 sukkerskål med låg 1 mælkekande 2 lysestager, "Gylden" 2 lysestager, rød med gulddekoration 1 skål, "Rød rubin", diameter ca. 26 cm 1 blomsterarrangement i form af fisk.
Slitage, krakeleringer, misfarvninger. En kop med revner.