kinesisk kiste, 20 århundrede.

2708879. kinesisk kiste, 20 århundrede.

kamfer/messing. Rektangulær krop på beslagsfødder, snitbillede af figurer i landskab med bugtende kanter på låget og på forsiden. Inde i et glidende rum. HxBxD: ca.102x49x50 cm.

Tegn på alder og brug. Ridser, skrammer og små buler. En lille plet let skæv inde. Messing let korroderet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 469