AK-47 KALASJNIKOV, replika.

AK-47 KALASJNIKOV, replika.
2700207. AK-47 KALASJNIKOV, replika.

En kopi af en AK-47 Kalashnikov Replikaen er godt lavet og kan skilles ad og sættes sammen igen ligesom originalen.
Magasinet er aftageligt og mekanismen og sikkerheds/single-shot kontakten virker.
Våbnet blev designet mellem 1944-1947 af Mikhail Kalashnikov og produceret mellem 1949-1959.
Det har tjent siden 1949.
Kaliberen er 7,62 x 39 M43/M67.
Længde ca 87 cm.
Magasinet mangler patrondriver og er fastgjort i metal.
Bemærk, dette er en replika og kan ikke ombygges til et fungerende våben.

Brugsslitage, kornsøjlen og våbenremmen mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Det har tjent siden 1949.
Længde ca 87 cm.

Antal besøg: 1.806