2658896. SHEPARD FAIREY (GEB. 1970). Mål undtagelser.
Shepard 'Obey' Fairey (f. 1970), Target Exceptions, Offset, 2022, signeret og dateret "22" nederst til højre, ca. 36" x 24"
Amerikansk gadekunstner, der vandt verdensomspændende berømmelse i 2008 med sin kampagneplakat "Hope" for Barack Obama. Hans OBEY Giant-kampagne gav ham tilnavnet "Obey".