SHEPARD FAIREY (GEB. 1970). Mål undtagelser.

2658896. SHEPARD FAIREY (GEB. 1970). Mål undtagelser.

Shepard 'Obey' Fairey (f. 1970), Target Exceptions, Offset, 2022, signeret og dateret "22" nederst til højre, ca. 36" x 24"

Amerikansk gadekunstner, der vandt verdensomspændende berømmelse i 2008 med sin kampagneplakat "Hope" for Barack Obama. Hans OBEY Giant-kampagne gav ham tilnavnet "Obey".

Svag håndteringsfold nederst til højre.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 590