FIGUR, porcelæn, Aborre, Sven Wejsfelt, Gustavsberg.

265336. FIGUR, porcelæn, Aborre, Sven Wejsfelt, Gustavsberg.

Monteret på træstativ.
Kun monogram stemplet. Gustavsbergs stempel mangler.
Længde 34,5 cm.

Mindre slitage. Halefinne med mindre glasurtab/ Kantstødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Monteret på træstativ.
Længde 34,5 cm.

Antal besøg: 1.095