ALBERT WUNDERLICH (1876-1946). flodlandskab.

2641015. ALBERT WUNDERLICH (1876-1946). flodlandskab.

Albert Wunderlich (1876-1946), flodlandskab, olie på lærred monteret på træ, 1915, signeret og dateret nederst til højre, ca. 51 x 58 cm, med ramme ca. 60,5x67,5 cm.

Mørket, afskrabninger og farvetab, små rævepletter, stel med brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 377