BARSTOOL, et par, metal, Menu, Afteroom.

2575402. BARSTOOL, et par, metal, Menu, Afteroom.

Højde ca 90 cm.
Sædehøjde 63 cm.

Afteroom stol, en minimalistisk skønhed designet af det Stockholm-baserede designstudie Afteroom. Så enkelt og elegant, at det senere gav form til en hel familie. Studiets grundlæggere er mand og kone-teamet Hung-Ming Chen og Chen-Yen Wei, oprindeligt fra Taiwan. Deres fælles designfilosofi er inspireret af skandinavisk design og en indsats for at reducere materialet til et minimum. Afteroom-serien til Menu passer unægteligt på begge punkter.

Brugsslitage, mærke, hårdere mærke på det ene sæde, poter mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 90 cm.
Sædehøjde 63 cm.

Antal besøg: 387