ÆSKER, 2 stk, sølv, uidentificerede frimærker, 20. århundrede.

257303. ÆSKER, 2 stk, sølv, uidentificerede frimærker, 20. århundrede.

Pulveræske, sølv og emalje, med vedhæng, diameter 5 cm.
Æske, sølv, diameter ca. 4 cm.

Brugsslitage. Æske med mindre bule. Pulverboks med beskadiget glas og mangler formentlig indsats.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 769