257303. ÆSKER, 2 stk, sølv, uidentificerede frimærker, 20. århundrede.
Pulveræske, sølv og emalje, med vedhæng, diameter 5 cm.
Æske, sølv, diameter ca. 4 cm.
Brugsslitage. Æske med mindre bule. Pulverboks med beskadiget glas og mangler formentlig indsats.