Trækasse, rigelig dekoration af smedejernsbeslag. Længde 30,5, bredde 21, højde 16,5 cm.
Slitage, omfattende skader/revner. Afsluttet. Senere maleri, delvis original farve. Låsen er løs.
Nøgler mangler.