PANTERHÆNG SØLV FORGULDT.

PANTERHÆNG SØLV FORGULDT.
2570041. PANTERHÆNG SØLV FORGULDT.

Vedhænget er lavet af 925 sølv og stemplet derefter, og det er fuldstændig forgyldt i gult guld. Den er lavet i form af en panter, som er sat med runde facetterede, hvide naturlige topaser.
Vedhænget bæres på en kraftig kæde med fjederringspænde.
Vedhængslængde 4,5 cm, kædelængde 55 cm, vægt 24,7 gram.

se billeder.

Få foretaget en gratis vurdering!

se billeder.

Inter-Arte
Antal besøg: 1.086