Jan Quast (f. 1939), måneopgang over havet, olie på lærred, 2000, signeret og dateret nederst til venstre, 80 x 100 cm, med ramme ca. 83x103 cm.
Hamborgkunstneren Quast var medlem af kunstnergruppen ARTGALA, Leipzig og modtog flere priser.
Enkelte små pletter, stel med brugsspor og pletter.