JAN QUAST (GEB. 1939). måneopgang over havet.

2568201. JAN QUAST (GEB. 1939). måneopgang over havet.

Jan Quast (f. 1939), måneopgang over havet, olie på lærred, 2000, signeret og dateret nederst til venstre, 80 x 100 cm, med ramme ca. 83x103 cm.

Hamborgkunstneren Quast var medlem af kunstnergruppen ARTGALA, Leipzig og modtog flere priser.

Enkelte små pletter, stel med brugsspor og pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 256