SIDEBORD, Ferdinand Lundquist, midten af det 20. århundrede.

255348. SIDEBORD, Ferdinand Lundquist, midten af det 20. århundrede.

Fineret i forskellige træsorter med intarsiaindlæg. Tre rum i rammen. Top med transparent glasplade. Længde 133, bredde 50, højde 60 cm.

Brugsslitage. Stødmærker og mindre ridser på bordplade og glasplade.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.223