HALSKÆDE, RING og ØRERINGE 1 par, sølv, Engelbert Stockholm 20. århundrede.
254852. HALSKÆDE, RING og ØRERINGE 1 par, sølv, Engelbert Stockholm 20. århundrede.
Ring, utydelige stempler, Stigbert, str. ca. 17.
Øreringe 1 par med dekoration af sløjfe, HE Stockholm 1944, total højde ca. 2 cm, nitterlængde ca. 9 mm. Vedhæng med kæde (medfølger ekstra kædedele), vedhæng stemplet HE Stigberg Stockholm 1943, højde ca. 4 cm, kædelængde ca. 58 cm. Ekstra kædedellængde ca 13 cm.
Brugsslitage. Sten med mindre Kantstødt. Vedhængssten med afslag på et hjørne.