LÆNESTOL, Louis XV-stil, trold Frankrig, 1800-tallet.

254697. LÆNESTOL, Louis XV-stil, trold Frankrig, 1800-tallet.

Udskåret indretning. Polstret sæde, ryg og armlæn. Uklart stempel, muligvis G. Durand.

Slitage, renoveret og suppleret, revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.160