SPOTTKOPP "Omega", omkring 1900.

249119. SPOTTKOPP "Omega", omkring 1900.

Porcelænsindsats fra Rörstrand. Diameter ca 18,5 cm.

Slitage, beskadiget (kan ikke åbnes/lukkes med pedal). Tab af maling, rust. Porcelænsindsats med krakelering, revne.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.247