SERVICEDELE, 33 dele, "Rosemary", formentlig Hertha Bengtson for Rörstrand, omkring midten af det 20. århundrede.
248258. SERVICEDELE, 33 dele, "Rosemary", formentlig Hertha Bengtson for Rörstrand, omkring midten af det 20. århundrede.
11 tekopper med underkop 9 kaffekopper med underkop 1 kaffekande, højde 17 cm 1 kande med låg, højde 21 cm 1 mælkekande 1 sukkerskål, længde 11 cm 9 små tallerkner, diameter 19 cm.
Slid, enkelte dele med krakeleringer og fabrikationsfejl.