247626. Sæt DIVERSE METAL, herunder, kaffestel, knive, 20. århundrede.
Kaffestel, 3 dele, kaffekande, sukkerskål og flødekande.Kanden mærket Gust Eriksson, Eskilstuna, højde 29,5 cm.
4 fiskegafler, Eskilstuna, længde 20 cm.
6 knive, rustfri stålblade, Jernbolaget Eskilstuna, længde 25 cm 6 frugtknive, skaft i porcelæn, længde ca. 16 cm.
12 kaffeskeer, Dirigold, i æske, længde 12,5 cm.
Brugsslitage, kaffestel er oprindeligt forsølvet.