246129. SKRIVNING i tin, GAB, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, 1930'erne.
Skrivestander med løvedekoration, Knopper i jacaranda.
Bund i bakelit.
Længde 27 cm.
Bredde 10,5 cm.
Højde 7 cm.
Mærket 18, GAB, Tena, 322.
Glasindsatser mangler.
Rapport.
Brugsslitage.