SAMARBEJDE, 5 dele, inklusive kniv signeret PU, 20. århundrede.

245899. SAMARBEJDE, 5 dele, inklusive kniv signeret PU, 20. århundrede.

Kniv med skede, hornværk, signeret PU, total længde 19,5 cm.
Brevkniv, hornværk, skilt NN, længde 20 cm.
2 hytter, hvoraf den ene er dateret 1902, længde 14 - 15 cm.
Pung i læder med perlebroderi.

Have på. Knive med revner. Pung med mindre skader på broderi.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.080