KANDE og SKÅL, porcelæn, Gefle.

244763. KANDE og SKÅL, porcelæn, Gefle.

Trykt dekor af nisser.
Kandehøjde ca 16,5 cm.
Skål, længde inkl greb ca 24,5 cm.

Slitage, krakelering, tab af glasur. Muligvis revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Trykt dekor af nisser.
Kandehøjde ca 16,5 cm.

Antal besøg: 3.200