ACKERMANN, RUDOLF WERNER. Maleri, „Sølvtistler“.

2425786. ACKERMANN, RUDOLF WERNER. Maleri, „Sølvtistler“.

Ackermann, Rudolf Werner (Wuppertal 1908 - 1982 Düsseldorf. studeret ved School of Arts and Crafts i Wuppertal og AK Düsseldorf) - „Silberdisteln“, olie på fiberplade, signeret „Rudolf-Werner Ackermann“ nederst til højre, ca. 53x43cm, indrammet.

god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

god stand.

Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Freihandverkauf
Antal besøg: 288