ERICH ZIMMERMANN (1908-2007). Landskab nær Worpswede.
2403790. ERICH ZIMMERMANN (1908-2007). Landskab nær Worpswede.
Erich Zimmermann (1908-2007), Landskab ved Worpswede, olie på lærred, 1960/70'erne, signeret nederst til højre, ca. 60 x 81 cm, med ramme ca. 75x95 cm.